Yhdistykset


Lapin Sotaveteraanipiiri koostuu 15 yhdistyksestä.

Voit tukea alueesi yhdistystä liittymällä kannatusjäseneksi. Täytä lomake Sotaveteraaniliiton sivuilla ja valitse piiriksi "Lapin Sotaveteraanipiiri". Omasta yhdistyksestäsi ollaan sinuun yhteydessä.

Siirry lomakkeelle.

Lapin yhdistykset:
  • Inari-Ivalon Sotaveteraanit ry. 
    • pj. Lauri Wesslin, puh 040 700 8146, sp: wesslin.lauri(a)gmail.com
  • Kemijärven Sotaveteraanit ry.
    • pj Eero Kanniainen, puh. 040 012 6385, sp: eero.kanniainen(a)hotmail.fi
  • Kemin Sotaveteraanit ry.
    • pj Matti Muranen, puh. 040 747 3951. sp: matti.muranen1(a)gmail.com
  • Keminmaan Sotaveteraanit ry.
    • pj Markku Kauppila, puh 040 737 3858, sp: markku.kauppila1(a)gmail.com
  • Muonion Sotaveteraanit ry.
    • pj Juha Niemelä, puh. 040 820 8397, sp: juha.niemela(a)muonio.fi
  • Pelkosenniemen Sotaveteraanit ry.
    • pj Aino Kulpakko, puh. 040 517 1403, sp: aino.kulpakko(a)pelkosenniemi.fi
  • Posion Sotaveteraanit ry.
    • pj Ulla-Maija Perttunen, puh. 040 013 8587, sp: ulla.perttunen(a)pp.inet.fi
  • Ranuan Sotaveteraanit ry.
    • pj Jaska Ilvesluoto, puh. 044 540 2863, sp: jaska.ilvesluoto(a)elisanet.fi
  • Rovaniemen Sotaveteraanit ry.
    • pj Heikki Haapala, puh. 040 779 2862, sp: heikki.haapala(a)pp1.inet.fi
  • Savukosken Sotaveteraanit ry.
    • pj Tuomo Kilpimaa, puh. 040 576 0459
  • Simon Sotaveteraanit ry.
    • pj Osmo Korkala, puh. 040 052 5418
  • Sodankylän Sotaveteraanit ry.
    • pj Pekka J Heikkilä, puh. 040 504 1794, sp. pekkaj.heikkila(a)pp.inet.fi
  • Tervolan Sotaveteraanit ry.
    • pj Jukka-Pekka Lumpus, puh. 040 315 7369, sp: jp.lumpus(a)gmail.com
  • Utsjoen Sotaveteraanit ry.
    • pj Ursula Waltari, puh. 040 731 5370, sp: ursula.waltari(a)gmail.com
  • Ylitornion Sotaveteraanit ry.
    • pj Simo Rousu, puh. 040 083 0031, sp: simo.rousu(a)gmail.com